Rubriky
Ženy

Vyberte si strih podľa typu vašej tváre

Na internete si nájdete nejaký účes, ktorý by ste rada vyskúšala. Na prvý pohľad vás očarí a vy viete. Že takýto účes musíte mať. Prídete ku kaderníčke a poviete jej svoju predstavu nového účesu. A môže sa stať, že pani kaderníčka alebo pán kaderníka vás nepotešia. Môžu vám povedať zo skúsenosti, ktoré nabrali počas rokov a vedia si už predstaviť, čo sa ktorej žene hodí, že účes, ktorý ste si vybrali sa vám vôbec nemusí hodiť a nepristane vám. Vy máte dve možnosti buď kaderníčku poslúchnete a dáte si poradiť alebo si bude trvať na svojom a dáte sa ostrihať tak, ako ste si to želali, pričom to nemusí dopadnúť dobre.zrzka.jpg
Podľa čoho vedia kaderníci, aký typ účesu sa vám hodí, a aký nie. Jedným z faktorov je aj to, aký máte tvar tváre, pretože to ako budete vyzerať s novým účesom by malo ladiť aj s tvarom vašej tváre, pretože vlasy lemujú vašu tvár.
Existuje niekoľko typov tváre a každá žena by mala poznať ten svoj. Prvým typom tváre je hranatá tvár. Pre túto tvár je typické to, že má hranatejšie obrysy a tvár na tvar kosoštvorca. Pre túto tvár sú typické ostré črty. Pre tento typ tváre sa hodia aj kratšie aj dlhšie vlasy, ale môžete vyskúšať aj ofinu. Môžete taktiež zvoliť stupňovitý strih. Ďalším typom tváre je okrúhla tvár. Okrúhla tvar je typická tým, že jej dĺžka aj šírka sú približne rovnaké. Pri tomto type tváre majú ženy menšie čelo a odporúča sa im, iba nosili strihy ako sú mikádo alebo populárny bop. Vlasy môžete mať dlhé aj krátke, ale pozor nie príliš krátke. dlouhovlásky.jpgPristane vám postupka, ktorá zjemní črty vašej tváre, pretože keď sú vlasy zostrihané na rovno môžete to robiť vašu tvár plnšou. Tretím typom tváre je srdcová tvár. Pre túto tvár je typické to, že má tvar srdca. To znamená, že máte vysoké čelo, ale postupne smerom nadol sa vaša tvár zužuje. Pri takomto type tváre by ste mali voliť napríklad  ofinu a vlasy môžete mať aj dlhšie aj kratšie. Štvrtým typom tváre je podlhovastá tvár typická s výraznými lícnymi kosťami a zaoblenou bradou. Pri takomto type tváre by ste sa mali vyvarovať dlhých vlasoch, pretože tie vám opticky predĺžia tvár, ale môžete vyskúšať dĺžku po plecia a taktiež ofinu.