Rubriky
Biznis

Všetko bude inak

Málokto po narodení potomka nezmení životný štýl. Na chvíľku treba zabudnúť na nepredvídateľné nápady, na spomínané tancovačky do svitania a vôbec na rôzne spoločenské príležitosti. Vašou oblasťou sa stane váš byt, hlavne detská izba a v dobrom počasí aj priľahlé okolie vášho domu. Na tancovanie môžete nostalgicky spomínať a tešenie sa na ďalšie bude patriť do kategórie ďalekej budúcnosti.
V žiadnom prípade sa však nenechajte znechutiť.

houpačka

Začiatky budú iste veľmi náročné, ale len čo dieťatko trochu vyrastie, začne sa blýskať na trochu lepšie časy. Budete môcť z domu aspoň na chvíľočku a postupne na stále dlhšie chvíle. Teda za predpokladu, že budete mať niekoho, kto vás zastúpi. Plnohodnotne, teda tak, aby ste sa počas času stráveného bez potomka nemuseli neustále strachovať.

V prípade, že nedisponujete nikým takým v rodine ani v blízkom okolí, nezostane vám nič iné, len hľadať na internete. V hlavnom meste zabezpečí starostlivosť, kde vášmu maličkému znesú takmer modré z neba. Naučí sa nové hry, spozná nových kamarátov, bude jesť zdravé jedlo. A na vás záleží, ako dlho tam bude zostávať, či využijete služby jaslí, škôlky alebo detského centra. Ak však bývate inde ako v Bratislave, nemusíte zúfať, takmer v každom väčšom alebo menšom meste nájdete podobné zariadenia.

procházka

Niekedy treba čakať dlhšie

Môže sa však stať aj to, že nebudete dôverovať nikomu cudziemu a v takom prípade vám nezostane nič iné ako čakať, kým dieťatko dosiahne určitého stupňa samostatnosti. Bude to trvať tak dvanásť až pätnásť rokov, ale dovtedy si ho zase dostatočne užijete. A tancovať budete môcť chodiť tiež, ale hlavne na detské karnevaly, ktoré trvajú zhruba dve hodiny raz za rok. Na to, aby ste celkom nevyšli z cviku, to bude stačiť. Alebo nie?