Rubriky
Produkty

Spôsob, akým nalákame všetky dravé ryby

Dnešnou zauživanou metódou mnohých rybárov, čo sa týka sladkovodných nástrah a lovu sladkovodných dravých rýb, sú rôzne umelé nástrahy, ktoré však pripomínajú živú malú rybku, v niektorých prípadoch červíka. V tomto smere ide o woblery, plandavky a skrátka umelé nástrahy na tento štýl, ktoré majú napodobniť výzorom a hlavne pohybom plávanie malej rybky. Mnohé z nich sú značky výrobcu illex, čo už je v tomto obore známy pojem, teda i označenie kvality a spoľahlivosti.
Rozpíšme si teda na ukážku, o aké návnady ide, spravím k nim i stručnejšiu charakteristiku.

ilex

  • Woblery, umelé rybky

Takéto nástrahy sú vyrobené z plastu, kovu, niekedy aj z dreva, ale tieto drevené už dávnejšie vyšli z módy. Ich najpodstatnejšou úlohou je vyprokovať dravé ryby k útoku, tým pádom sa dravec zakúsne do tejto návnady a to priamo na háčik, ktorý však ryba vo vode nezaregistruje, len sa pudovo pustí do plávajúcej umelej „rybky“, čiže nástrahy. Dnes sú woblery výzbrojou hádam každého správneho rybára, ktorý túži uloviť dravú rybu. Nástraha tohto typu veľakrát pripomína plávanie ranenej rybky, čo má za úlohu priťahovať dravcovu pozornosť.

  • Nie sú všetky rovnaké

Takisto majú rôzny tvar i podobu, nie sú všetky woblery do detailu podobné, každý je niečím výnimočný. Niektoré sú štíhlejšie a ľahšie, pričom sa dá na ne napať trojháčik. Potom poznáme napríklad woblery dvojdielne, niektoré s väčšou lopatkou, ktoré majú perfektný chod. Ďalej poznáme i cenovo ozaj výhodnú alternatívu v podobe nástrahy vyrobenej z plastového materiálu.

návnady

  • Poznáme však i plandavky

Nie sú žiadnou novinkou, avšak aj v dnešnej dobe sa opäť dostávajú na vrchol popularity, sú skvelé na prívlačové chytanie. Môžete nadstaviť ich hĺbku, môžete sa pohrať s ich ideálnym nadstavením, ktoré bude vyhovovať Vám, či ešte lepšie, ktoré bude vyhovovať dravým rybám. Predsa ich musíme nalákať a plandavky sú na to stvorené v každom smere.