Smerovka pred križovatkou na červenej

Niekedy sú situácie na ktoré si musíme položiť otázku či urobil vodič správne a či nie. V tomto prípade si povieme kedy by mal dať vodič smerovku na križovatke na semafore. Aj táto malá rada Vám pomôže vyhnúť sa pokute a dopravnej nehode. Taktiež si povieme kedy by mala a kedy nie prejsť vodič cez semafor.

červený
 
·         Na niektoré situácie je dobré ak sa spýtate ešte v autoškole. Avšak ak máte vodičák dlho a neviete si radi , môžeme vám poradiť. Ide o situáciu ktorá je bežná nie len u nás na Slovensku ale kdekoľvek kde sa nachádzajú dopravné semafory. Vodiči sa totiž pýtali kedy by mali vyhodiť smerovku ak stoja na križovatke pred semaforom . Odpoveď je pritom veľmi jednoduchá no malo kto o tom viem , keďže sa paragrafy a zákonní neustále menia. Ak teda stojíte pred semaforom a ste v prvý rade , vy musíte smerovku vyhodiť aby auto za vami vedeli kam sa chystáte odbočiť. Pretože niektoré môže byť pruh ktorý smeruje rovno a zároveň je aj odbáčaním. Ale ak ste napríklad piati v radi smerovku počas červenej mať vyhodenú nemusíte , ale až vtedy keď odbáčate z križovatky .

emafor
 
Ďalším problém je že niektorí vodiči ignorujú semafor a prechádzajú aj počas toho keď bliká oranžová a prechádzajú aj vtedy keď svieti červená. Takáto situácia vie byť veľmi nebezpečná , pretože z vedľajšej križovatky ktorá má zelená môže vybehnúť auto a môžete do seba vraziť. Samozrejme že Vám nemusím hovoriť kedy máte prechádzať cez semafor , keď viete že vždy sa prechádza cez zelenú. Ale niektorí vodiči sú nedoplánovaný a prechádzajú aj cez oranžovú a červenú. Ako som už spomínal môžete spôsobiť haváriu alebo ak Vás zbadá polícia hrozí Vám mastá pokuta , prinajhoršom odobratie vodičského preukazu. Preto radšej prechádzajte cez semafor vtedy keď svieti zelená aby ste vyhli komplikáciám ktoré môžu vzniknúť aj vďaka banalite.