Rubriky
Záhrada a dom

Objavte všetko pre krásny domov!

Vkusne vybavená moderná domácnosť môže ťažiť aj z tradičných prírodných materiálov ako drevo alebo sklo. Hlavné je, aby nábytok štýlovo zapadol do interiéru. Najmä to platí pre obývaciu izbu, kde by malo všetko dokonale ladiť. Veď práve tu trávime spoločne najviac času.

Napríklad pri stolíku pod televíziu je veľmi dôležité, aby sa nám sem vošla okrem televízie aj hi-fi súprava alebo DVD prehrávač.

1) Každý človek má iný vkus. Niektorí dávajú prednosť tradičnému drevu, iní majú zase radšej modernejší štýl, ktorý im môže dopriať sklo alebo kov. Ich chlad je iba zdanlivý. Stolik pod tv by mal mať ideálnu veľkosť, praktické využitie a aj farebné prevedenie. Mal by korešpondovať s nábytkom, ktorý už v miestnosti máte. Pamätajte, v jednoduchosti je krása.

2) Stolík by vám mal poslúžiť aj ako stanovište ďalšej elektroniky alebo sa sem môžu vojsť aj dekoračné predmety, ako sú napríklad sviečky. Štandardný je rozhodne lepší ako ten utopený v rohu miestnosti. Hodia sa sem aj CD nosiče, ktoré tu môžu mať čestné stanovište.

3) Môžete mať jednoduchý stolík alebo aj taký, ktorý vám ponúkne úložné police. Prach na otvorenom priestore a veciach je viac viditeľný, ako keď ich máte vo vnútri.

4) Zvláštnu starostlivosť venujte kolieskam. Jeho údržba vyžaduje viac než handričku a vedro so saponátom. Vďaka kolieskam ho môžete presúvať a upratať tiež pod ním. Dostanete sa tak do všetkých miest a budete tak mať stále čisto.

Rozhodne pri nákupe skontrolujte kvalitu a pohyblivosť koliesok. Predajcov sa pýtajte aj na nosnosť a či dokážu zabezpečiť náhradné kolieska.

Asi nie je potrebné dodávať, že by ste mali hľadať kvalitných obchodníkov, ktorí sú ochotní a osvedčení. Práve u nich nájdete dostatočné informácie a tiež referencie od spokojných zákazníkov. A pritom nemusíte nakupovať v kamennej predajni, rad výrobcov má už svoje internetové obchody, ktoré fungujú viac než dobre. Dokonca majú aj rad akcií, kedy nemusíte platiť poštovné a tovar vám dodajú až do domu. Takže vám odpadne ťahanie ťažkého nábytku a iných väčších kusov. No nie je to úžasné!