Náušnice – šperk, ktorý má tradíciu


Skoro každá žena aspoň raz v živote nosila na svojich ušiach tradičný šperk, ktorému sa hovorí náušnice. Je to šperk, ktorý nosia už malé dievčatká a to už čerstvo po narodení. Symbol ženskosti a krásy, ktorý k ženám odjakživa patrí a má i nejakú históriu.
V minulosti bol totiž  tento šperk symbolom vyznávaného náboženstva či kmeňa. Tiež bol symbolom postavenia a bohatstva a šperk nosili často aj muži ako napríklad samotný Tutanchamonem.

zelené naušnice

I naďalej je tento šperk obľúbený a nositeľkám prináša radosť, krásu a módny doplnok na rôzne príležitosti i na bežné nosenie.
Môžete si vybrať prevedenia z rôznych materiálov ako je zlato, striebro, chirurgická oceľ či dokonca textilné či plastové materiály. A nie sú výnimočné ani slonovina, drevo atd.
Tieto materiály vynikajú tiež v kombinácii ako sú drahokamy či polodrahokamy. Drobné či výrazné kamienky v čírom i farebnom prevedení.
Krásne na ženských ušiach vynikajú strieborne nausnice s kamienkami. Prinášajú úchvatné kúsky rôznych tvarov, dĺžky i farieb kryštálikov. Ľahko svoj výber uspokojíte, pretože si nájdete riešenie na bežné nosenie i na slávnostné či firemné akcie.

měděné naušnice

Môžete si tak vybrať kúsok vhodný k športovému, elegantnému, pracovnému i spoločenskému oblečeniu. V šperkovnici ich nikdy nie je dosť a nič neskazíte tým, keď si kúpite vždy tie, ktoré sa vám zapáčia.
Je to ako s oblečením, pretože nikdy sa nevypláca nakupovať len preto, že ho nutne potrebujete. Vhodnejší je nákup, keď sa vám jednoducho niečo páči a náramne vám to pristane. Presne tak je to aj so šperkmi. Vidíte nádherný kúsok, ale momentálne ho nepotrebujete? To nie je dôvod, aby ste si úchvatné strieborne nausnice s kamienkami či akékoľvek iné nekúpili.

Dôležitý šperk, ktorý sa hodí aj ako dokonalý darček. Stačí len poznať vkus a priania obdarovanej ženy a skvelý darček je na svete.