Rubriky
Záhrada a dom

Kniha spomienok

Niektorí z nás aj radi zaspomínajú na bývanie našich babičiek, ktoré bolo čisté a jednoduché a to doslova. Vtedy boli všetci skromní a v prvom rade riešili obživu a duchovné hodnoty, hromadenie majetku je príliš nezaujímalo. Aspoň ja som mala vždy ten pocit. Na stene viseli väčšinou náboženské obrázky a nesmeli chýbať ani starožitné hodiny. V kuchyni boli väčšinou kachle na tuhé palivo, na ktorých sa aj varilo a v obývacej izbe bol krásny starožitný sekretár s knihami alebo porcelánom.

pokoj

Pokojne takto môže vyzerať aj detská izba, v ktorej budú vládnuť hlavne prírodné materiály. Drevo je v podstate základ, na ktorom budete stavať. Precízne vyrobený drevený rám postele s kvalitným matracom je základom vybavenia detskej izbičky. Už pri robení nábytku, by ste mali mať na pamäti, aby čo najdlhšie vydržal. Drevo je odolné a ide priamo ruku v ruke s vidieckym štýlom.

Dôležité faktory

V každom prípade musí byť pokoj svetlý, aby spĺňal požiadavky nielen pre hranie, ale hlavne malý školák by tu mal mať ideálne osvetlenie, keď bude písať úlohy alebo sa pripravovať na vyučovacie hodiny. Niekoľko rokov bude zasadať k písaciemu stolu, a preto aj ten by mal mať ideálnu výšku, ktorá sa dá nastaviť. Takzvane s ním môže rásť. Mali by ste ho rozhodne umiestniť pri okne, aby naň dopadali slnečné lúče pod správnym uhlom.

Perfektnými dekoráciami, ktoré sa sem skutočne hodia, sú motívy kvetov – napríklad záclony, deky alebo obliečky. Vzory listov alebo rozkvitnutých kvetov sú pre tento dizajn úplne typické a vďaka svojej rozmanitosti sa hodia do izbičky pre dievčatká aj chlapčekov. Dokonca v tomto prípade nehrá úlohu ani vek.

dětský pokoj
Veľmi pekne vyzerá biely nábytok, ktorý rozsvieti celú miestnosť a v kombinácii s pastelovými farbami bude konečný dojem úplne dokonalý. Dievčatká rozhodne ocenia ako malé parádnice zrkadlo. Pokiaľ ho umiestnite napríklad na šatníkovú skriňu opticky zväčšíte celý priestor. Čo sa týka podlahy, asi najlepšie vyzerá kamenná, ktorá vás zavedie do Provence. Už len kytička levandule a môžete plánovať dovolenku.