Rubriky
Záhrada a dom

Keď máme, rozdelíme sa

O našom národe sa traduje, že patrí k veľmi pohostinným. Postačí, keď prídete kamkoľvek a už vás posielajú do obývacej izby a nosia vám to najlepšie, čo doma práve majú. Bez toho, aby ste niečo vypili a zjedli, vás hádam ani nepustia domov. Veď už za starých čias, keď toho ľudia veľa nemali, dokázali prichádzajúcich vítať aspoň chlebom a soľou. A čuduj sa svete, tento zvyk zotrval dodnes a aplikuje sa často aj pri rôznych medzinárodných stretnutiach.

stolek

Aby bolo kam odkladať

Zamyslite sa aj vy, poznáte niekoho, kto vás pri návšteve ničím nepohostí? Ja veru nie. Preto hádam ani neexistuje domácnosť, v ktorej by chýbal konferenčný stolík. Bez neho by totiž nebolo kam ukladať všetky tie dobroty. Ale dá sa samozrejme využiť aj inak. Aj keď nemáte práve návštevu, môžete si tam naukladať maškrty od výmyslu sveta, ktoré vám spríjemnia sledovanie televíznych programov. Ďalej je nenahraditeľný ako odkladacie miesto na ovládače či rozčítané knihy a časopisy. A vo väčšine domácností si naňho mnohí odkladajú aj vlastné nohy.

Z toho vyplýva, že medzi požadované vlastnosti konferenčného stolíka patrí stabilita, bezpečnosť, kvalitný materiál a v neposlednom rade aj zaujímavý vzhľad. Najčastejšie materiály, z ktorých je vyrobený, preto sú:

– drevo
– sklo
– kov
– plast
– zrkadlo
– kombinácia niektorých uvedených materiálov

konfereční stolek

Niekto samozrejme nenechá dopustiť na overenú klasiku vo forme dreva, ale sú aj takí, ktorí sa neboja byť odvážnejší a zvolia napríklad zrkadlo. Dodajú tak svojej obývacej izbe nádych luxusu a originality. Len musia o niečo častejšie tento nábytok leštiť, pretože je viac ako ostatné materiály náchylnejší na zašpinenie. Za konečný vizuálny efekt to však rozhodne stojí.