Rubriky
Biznis

Hľadanie vie pekne potrápiť

Možno to tiež poznáte. Neustále a únavné výberové konania, stále tie isté otázky a vaše takmer rovnaké odpovede, len trocha pozmenené s ohľadom na každé nové miesto. Hľadať prácu je činnosť neveselá a často aj veľmi frustrujúca. Obzvlášť v prípade, že bývate tam, kde je viac nezamestnaných ako tých šťastnejších, ktorí majú pravidelné povinnosti a z nich vyplývajúci príjem.

stojící cestující

Kuchár, murár alebo chyžná

Sú situácie, keď jednoducho nemôžete zostať stáť. Účty je treba platiť stále, rovnako aj jesť a obliekať seba či deti. V prípade dlhodobého neúspechu možno stojí za úvahu, či nie je na čase zvoliť nový smer. V zahraničí sa tiež nájdu mnohé ponuky práce a pravdou je aj to, že platovo to tam vyzerá o niečo lepšie ako u nás. Ak sa práce nebojíte, vždy si niečo vhodné nájdete. Nemusíte sa možno zo začiatku obávať ani toho, že vaša nemčina nie je práve dokonalé. Niektoré miesta dokonca ani nevyžadujú úplné porozumenie jazyka. Stačí len ochota pracovať a požadované schopnosti, jazyk postupne naskočí aj sám, uvidíte.

Snažiť sa má zmysel

Menším problémom však pre niekoho môže byť cestovanie. Niektoré miesta ponúkajú aj ubytovanie, ak však také nemáte, musíte nájsť najvhodnejšie riešenie tak, aby ste sa dostavili na miesto vždy včas, pretože na výhovorky nie je nikto zvedavý, a zároveň aby na to nepadla celá vaša výplata. Výhodným kompromisom môže byť súkromná preprava osob rakusko, ktorú dnes ponúka nejedna dopravná spoločnosť. Organizujú pravidelné odvozy ľudí, ktorí buď za hranicami pracujú, alebo majú iný dôvod na pravidelné cesty.
muž za řidičem
Samozrejme, nič nie je také idylické ako sa píše, ale s počiatočnými problémami sa akosi musí počítať. Nakoniec za pokus nič nedáte, snažiť sa je lepšie ako sedieť doma so založenými rukami a ľutovať sa. Tak veľa šťastia!