Dá sa vôbec ušetriť?

Dane platíme s očakávaním, že nám za ne budú poskytované potrebné služby, ktoré budú hradené štátom. Lenže žiaľ vidíme, že množstvo vecí si musíme dokonca povinne hradiť my sami, z našich platov, z ktorých okrem iného musíme minúť dačo aj pre seba, aby sme vôbec mohli existovať. Ale je to málo. Je to málo, pokiaľ štát občanovi nepomáha a iba berie. Berie niekedy aj za nezmysly, ktoré ani nevyužívame. Ja verím tomu, že aj náš štát musí mať obrovské finančné prostriedky. Veď ak si zoberieme len túto jednu vec, že takmer 5 000 000 ľudí platí dane a plus všetko ostatné si hradia sami. A to ešte nepočítam iné zisky, ktorými štát bohatne. Tak kde sú potom tie peniaze? Prečo ľudia majú malý plat a prečo nemocnice a školy stávkujú? Prečo vidíme na každom rohu bezdomovca a prečo si mladé rodiny nemôžu dovoliť viac detí či väčší dom? Komu teda tie dane platíme? Načo? Aké to má výsledky? Otázne však je, akou cestou a na čo sa míňajú.
kalkulačka a mince
Človek sa akurát rozčúli, no aj tak si myslím, že je vrodenou povinnosťou každého zdravého človeka, nad týmito vecami sa zamyslieť a pýtať sa. Aj keď možno tým k ničomu nepomôže ale vždy lepšie, ako len kývať s hlavou že všetko je v poriadku a robiť sa hlúpym.
Potom tu existuje varianta, ako hrať takú podobnú hru a pritom si legálne svoje peniaze ako-tak uchovať. Aspoň niečo. No ako sa vraví- Babka k babce, budú kapce. Každé ušetrené Euro príde časom vhod. Preto sa pozrime, akým právnym spôsobom si môžeme trochu ušetriť.
taxa služeb
Podnikanie a dane. Možno formou podnikania alebo rôznymi úľavami z daní si môžeme uchovať to, čo nám patrí. Tie cesty tú zrejme sú, no treba sa naučiť hrať podľa ich pravidiel a to legálnou cestou. No aj tak musíme rátať s určitými povinnosťami, ktoré budeme musieť dodržiavať a platiť.
„Zlodej, je to zlodej, obeste ho!“ Kričávali ľudia. Ako však obesiť systém?