Rubriky
Produkty

Aj muži sa trápia pre svoje kilá

Viete, čo je to všeobecný stereotyp? Napríklad to, že ľudia si myslia, že schudnúť sa snažia iba ženy. Možno to pre mnohých z vás bude prekvapením, no verte tomu, že nielen ženy sa trápia pre svoju váhu a pre svoje nedokonalosti. Trpia aj mnohí muži, ktorí sa skutočne snažia, no nedarí sa im schudnúť, nech robia čokoľvek. Niektorých to ovplyvňuje natoľko, že sa ani neodhodlajú ísť niekam von s kamarátmi, radšej ostávajú doma, kde sú určitým spôsobom chránený od všetkého a od všetkých, čo im môže „tam vonku“ ublížiť. Samozrejme, že to nie je správne riešenie.

houby

Keď je chlap pri tele, nie je to rovnaké, ako keď je pri tele žena. Chlap si najprv ani nepripúšťa, že by bola jeho váha na tom nejako zle. Skôr si myslí, že vyzerá stále dobre. Až dovtedy, dokým mu niekto jeho váhu nezačne nevhodnými poznámkami pripomínať. A to sa deje neustále. Povie to jeden človek, najprv sa nad tým ani poriadne nezamyslíte. Ale zrazu zisťujete, že vám to hovorí stále viac a viac ľudí a vy začínate byť čoraz viac a viac nesvoj. Nie je to dobré, tým si môžete byť istý. Ale ešte vždy s tým môžete niečo robiť a môžete to zmeniť.

pomeranč

Je len na vás, aký spôsob chudnutia si zvolíte. Možno začnete cvičiť, možno sa začnete lepšie stravovať, začnete držať rôzne diéty a možno začnete užívať ako doplnok rôzne iné veci, napríklad kávu na chudnutie, ktorá vám potlačí chuť do jedla. Ako sme spomínali, každý má inú cestu. No nemali by ste stereotypizovať a taktiež ani negenaralizovať, že iba ženy sa snažia so svojou váhou niečo robiť. Verte tomu, že veľká väčšina mužov je na tom úplne rovnako, niektorí sú na tom dokonca ešte horšie ako ženy. Jediné, čo môžete robiť, je pri chudnutí sa podporovať. Nezáleží na tom či je to vo fitnescentre alebo pri dietológovi. Podpora je niečo, čo každý z nás v takejto situácii potrebuje.